AIKIDO & BRĪVĀ CĪŅA

AIKIDO

Aikido ir japāņu cīņas māksla, kuru pagājušā gadsimta sākumā izveidoja O’Sensejs Morihejs Uesiba (1883 – 1969) ar mērķi radīt cīņu, kurā nebūtu uzvarētāju vai zaudētāju, kura būtu vērsta uz sadarbību, nevis agresiju – tā izkopj pretinieka paša spēka un enerģijas izmantošanu tā kontrolei.

Vārdu Aikido veido trīs japāņu rakstu zīmes: Ai – “harmonija, mīlestība”, Ki – “spēks, enerģija” un Do – “ceļš”.

Nodarbības vada: Kaspars Timma

Trenera pieredze Aikido ir kopš 2001. gada. 2015. gadā iegūts C kategorijas trenera sertifikāts.

Tālrunis: (+371) 261 658 08

busidojo.lv

gallery/t2-aikido-kids
gallery/t2-briva-cina

BRĪVĀ CĪŅA

Brīvā cīņa ir cīņas sporta veids.

Brīvā cīņa – cīņa divu sportistu starpā, ar dažādiem tehniskiem paņēmieniem (satveršanas, metienus, apgriezienus, kāpšļus,pacirtņi u.c.), kurā katrs no pretiniekiem cenšas nolikt otru uz lāpstiņām un gūt uzvaru.

Tajā divi sportisti cīnās uz speciāla paklāja, kura diametrs ir 12—17 metri. Sportisti tiek iedalīti septiņās svara kategorijās. Cīņa notiek divos periodos, no kuriem katrs ir trīs minūtes garš.

Nodarbības vada: Agris Baranovskis

Tālrunis: (+371) 263 698 65