TRX – mēs esam par kustību!

TRX (Total Body Resistance Exercise) training piekares treniņsistēma ir viens no jaunākajiem un efektīvākajiem treniņa konceptiem pasaulē. Treniņsistēma attīsta lokanību, spēku, izturību, īpaši stabilitāti un dziļo muskulatūru. Uzlabojas arī locītavu stabilitāte un mobilitāte, stāja, samazinās traumu risks. Treniņa laikā kā “smagums” tiek izmantots sava ķermeņa svars. Veicot pat ļoti vienkāršus vingrinājumus, ir jānotur ķermeņa poza un stabilitāte, kas savukārt liek darboties dziļajai muskulatūrai, tādēļ treniņš ir īpaši efektīvs.

Nodarbības uz TRX trenažiera ir piemērotas cilvēkiem ar jebkuru fiziskās sagatavotības līmeni  un efektīvi veicina spēka, izturības, lokanības un līdzsvara attīstību. Treniņi ar sava ķermeņa svaru novērš ass slodzi uz mugurkaulu, tāpēc trenažieris TRX kļūs neaizstājams arī pusaudžiem.

TRX ir funkcionālā treniņa piekares sistēma, kas ļauj vienlaicīgi strādāt visām muskuļu grupām.

Treniņu filozofija

Neviena ķermeņa daļa nedarbojas viena pati, katrā kustībā ir iesaistītas vairākas ķermeņa daļas. Pamēģini pacelt zīmuli no grīdas izmantojot tikai rokas. Tas nav iespējams. Katrā vienkāršākajā kustībā ir iesaistītas kājas, mugura, vēdera muskuļi, pleci, rokas un kakls. Ķermenis ir muskuļu ķēde. Katra kustība, kuru veicam ir visa ķermeņa kustība. Tieši tāpēc TRX izmanto ierīces un kustības, kas sniedz izaicinājumu visam ķermenim.

Treniņus vada: Uldis Bērziņš